p.marcinkowski@hydro-mar.pl

Hydro - Mar

POMPY CIEPŁA

Pompy ciepła

Pompy ciepła w obecnych czasach stały się jedną z najbardziej pożądanych technik grzewczych, a to wszystko przez wysoką energooszczędność, na której możemy wiele zyskać. Inwestycja może się nam zwrócić już po kilku latach, z uwagi na wysoką sprawność oraz niezawodność pomp ciepła. które posiadają wiele innowacyjnych rozwiązań pozwalających na bezawaryjną pracę nawet przez kilkadziesiąt lat.
Pompę ciepła można stosować praktycznie w każdym typie budynku, można połączyć ją również z innymi instalacjami energooszczędnymi jak np. panele fotowoltaiczne.
Głównymi zaletami wykorzystywania pomp ciepła jako techniki grzewczej i chłodniczej są niskie koszty, wysoka efektywność grzewcza, ale również brak zanieczyszczeń środowiska.
Firma Hydromar posiada bardzo duże doświadczenie, oraz wiedzę na temat pomp ciepła, dlatego gwarantuje profesjonalny montaż oraz serwis.
Instalacje pomp ciepła najczęściej wykonujemy na terenie Warszawy i Płocka, ale jesteśmy gotowi zrealizować zlecenie również z innych miejsc.

Instalacja pomp ciepła Warszawa

Wykorzystując pompy ciepła jako ogrzewanie a także chłodzenie domów mieszkalnych, musimy wybrać odpowiedni typ pompy do Państwa budynku. Inwestycje zawsze rozpoczynamy od rozpoznania, poprzez projekt, dobór odpowiednich rozwiązań i urządzeń, do instalacji, odwiertów oraz uruchomienia pompy ciepła. Po zakończeniu inwestycji, jesteśmy do Państwa dyspozycji w kwestii serwisu bądź pytań.
Wykorzystujemy najwydajniejsze pompy ciepła dostępne na rynku, gwarantując najwyższą jakość oraz bezawaryjność. Sprzęt posiada wszystkie niezbędne atesty.
Bogate doświadczenie – wykonaliśmy aż 264 instalacje pomp ciepła na terenie Warszawy i okolic.
Wyróżniającym nas autem zdecydowanie jest zdobyte doświadczenie. Od początku istnienia firmy Hydromar zrealizowaliśmy aż 264 zlecenia z montażem pompy ciepła. Jesteśmy również najlepszym wyborem w kwestii serwisu tych instalacji. 

Rodzaje pomp ciepła

pompa gruntowa

 – wykorzystywana zazwyczaj w budynkach nowo powstałych. Zdecydowanie najczęściej wybierany rodzaj pompy ciepła przez klientów z Warszawy i okolic. Źródłem ciepła tych pomp jak sama nazwa wskazuje jest grunt. Może być wykorzystana do dostarczania ciepła do obiegu grzewczego jak i do bojlera. Jej zalety to efektywność grzewcza, lecz wadą mogą okazać się głębokie odwierty lub duża powierzchnia działki konieczna przy instalacji.

pompa wodna

 – jak pompa gruntowa posiada wysoką wydajność energetyczną, a jej źródłem jest płynąca woda. Jedynym mankamentem są wysokie koszty inwestycji. Zewnętrznym źródłem zasilania może byc energia elektryczna, gaz lub olej.

pompa powietrzna

 – również często wykorzystywana, w ostatnich czasach jej popularność wzrosła gdyż na początek nie ponosimy takich dużych kosztów instalacji. Można wyróżnić dwa typy pomp powietrznych, powietrze-powietrze oraz powietrze-woda. Pompę powietrzną można zainstalować w każdych warunkach, jednak w tym przypadku konieczne jest wyposażenie budynku w inne, dodatkowe źródło ogrzewania, które odciąży pompę powietrzną przy największych różnicach temperatur. Zaleca się łączenie powietrznych pomp ciepła z np. ogrzewaniem podłogowym lub sufitowym.

– na rynku dostępne są także hybrydowe pompy ciepła, które łączą w sobie kombinację źródeł energii

pompa ciepła w warszawie i płocku, montaż serwis - hydromar

Pompy ciepła - jak działają?

Działanie pompy ciepła nie jest sprawą skomplikowaną – energia słoneczna którą gromadzimy w ziemi, wodzie lub podłożu jest pobierana przez wykopane w ziemi obwody i przekształcana za pomocą sprężarki w energię skupiającą się na ogrzaniu domu lub wody.
Pompy ciepła są najbardziej ekologicznym systemem grzewczym, wykorzystują tylko naturalne zasoby ciepła i nie emitują szkodliwego CO2. Pozwalają również na oszczędność finansową, przy ograniczeniu kosztów ogrzewania System składa się z dolnego źródła ciepła, jednostki pompy ciepła oraz górnego źródła ciepła, czyli systemu dystrybucji ciepła w domu. Wszystkie pompy ciepła, niezależnie od typu pozyskiwania ciepła, działają podobnie. Wykorzystują one popularne zjawisko sprężenia gazu, który emituje dużą temperaturę oddawaną w momencie rozprężenia. Sprężarka jest kluczowym elementem pompy, gdyż właśnie dzięki niej ciepło grzewcze przekazywane jest do obiegu.

Warszawa oraz Płock to wiodący region świadczonych przez nas usług, z powodzeniem realizujemy tam inwestycje oparte na najnowocześniejszych systemach związanymi z pompami ciepła, ale również z instalacjami rekuperacyjnymi. Firma Hydro-mar jest gotowa na Twoje zlecenie, od 6 lat zyskujemy uznanie klientów, a proponowane przez nas rozwiązania, nie tylko grzewcze, znalazły szerokie grono zadowolonych użytkowników.

Warto zaznaczyć iż montaż instalacji grzewczych z pompą ciepła to jedynie część oferowanych usług. Zajmujemy się również montażem rekuperacji, instalacji sanitarnych, wentylacji czy klimatyzacji. Z każdym rokiem liczba zadowolonych klientów na terenie Warszawy i okolic systematycznie wzrasta, co tylko potwierdza rzetelność i profesjonalizm Firmy HYDRO-MAR z Płocka.

Zadzwoń, porozmawiamy i powiemy Ci ile to kosztuje!

Przewiń na górę