p.marcinkowski@hydro-mar.pl

Hydro - Mar

REKUPERACJA

Rekuperacja - instalacje rekuperacyjne.

Rekuperator to bardzo innowacyjne urządzenie, pozwala na odzyskanie nawet 96% ciepła, oraz na zaoszczędzenie energii elektrycznej, a co za tym idzie pieniędzy. Rekuperator umożliwia nam cyrkulację powietrza w domu, bez konieczności wpuszczania ciepłego czy też zimnego powietrza. Rozwiązanie to jest wygodne i bardzo praktyczne, szczególnie gdy myślimy przyszłościowo o naszym budżecie i środowisku. Dzięki doświadczeniu zdobytym przez naszą firmę Hydromar, sięgającego 6 lat, jesteśmy w stanie zainstalować system rekuperacyjny w Twoim domu, przy użyciu najbardziej odpowiednich do budynku systemów, angażując minimum koniecznego miejsca pod przewody i zabudowę. Instalacje rekuperacyjne najczęściej wykonujemy dla klientów z Warszawy i Płocka, ale jesteśmy gotowi zrealizować również zlecenie z innych części woj. mazowieckiego.

Zalety rekuperatorów

– rekuperatory to urządzenia bardzo wszechstronne, można je zastosować w domu, biurze, sklepie, barze, a nawet na małej hali produkcyjnej czy warsztacie.
– wysoka oszczędność ciepła i energii elektrycznej
– cyrkulacja powietrza pozytywnie wpływa na warunki w Twoim budynku
– dzięki rekuperacji pozbędziemy się z domu kurzu, wilgoci czy nieprzyjemnych zapachów
– bezawaryjność
– niewidoczna instalacja

Szukając profesjonalnego montażu systemu rekuperacji w Warszawie warto postawić na firmę Hydro-mar. Korzystamy z najlepszych możliwych systemów rekuperacyjnych firmy VASCO.
Właściwie dobrany rekuperator oraz system wentylacyjny pozwoli na wykorzystanie minimum potrzebnego miejsca, a w zamian zapewni oszczędność i lepszą jakość życia.
Całe powietrze jest bowiem nie tylko wymieniane, ale również filtrowane i ogrzewane. Taki system pozwala pozbyć się z domu kurzu, wilgoci oraz szkodliwych zanieczyszczeń. Rekuperator to urządzenie, które oprócz wydajności zapewnia cichą pracę i komfort obsługi.
Zadzwoń do nas i skorzystaj z bezpłatnej porady oraz wyceny

Rekuperacja - projekt, montaż, serwis

System rekuperacji z odzyskiem ciepła jest przypisywany głównie domom pasywnym, czyli takim który zbudowany jest z myślą o wysokiej energooszczędności, ale rekuperator oraz całą instalację można również wykonać w zamieszkałym już budynku. Zmieni się tylko sposób montażu. Rozwiązanie takie w szczególności polecamy astmatykom, gdyż system rekuperacyjny bardzo pozytywnie wpływa na jakość życia, a powietrze którym oddychamy całkowicie pozbawione jest pyłków, kurzu oraz zanieczyszczeń czy wilgoci.
Kolejnym pozytywnym aspektem jest oszczędność energii aż do 70%, a w połączeniu z innymi systemami np. fotowoltaiką nawet do 100%.
W przypadku domu pasywnego rekuperacja jest jeszcze bardziej wydajna.
Wszystko zależy jednak profesjonalnego projektu, montażu oraz izolacji każdego elementu, dlatego w tej kwestii warto skorzystać z usług firmy Hydromar. Prawdopodobnie najlepszej firmy instalacyjnej na terenie Warszawy i okolic.

Projekt rekuperacji

Każda projektowana instalacja rekuperacyjna musi spełniać wysokie wymagania jakościowe, dlatego na podstawie projektu domu i obliczeń, precyzyjnie określamy model rekuperatora oraz system wentylacji którą zastosujemy. Obliczenia są w tej kwestii najistotniejsze, gdyż rekuperator musi być odpowiednio wydajny do przeznaczonego budynku, ilości pomieszczeń i zamieszkujących osób.

Montaż rekuperatora i rekuperacji

Instalacja rekuperacyjna przede wszystkim musi mieć odpowiedni przepływ powietrza biorąc pod uwagę metry sześcienne pomieszczeń do których je doprowadzamy. Najczęściej stosowanym systemem są kanały stalowe, montowane pod wylewką w styropianie lub w zabudowie sufitowej. Niestety wymagają więcej miejsca montażowego, gdyż trzeba je szczelnie ocieplić za pomocą wełny mineralnej. Ciekawszym systemem mogą okazać się przewody z tworzyw sztucznych, mają one większą elastyczność oraz wymagają mniej miejsca montażowego. Rekuperacja wykonana w systemie przewodów z tworzyw sztucznych jest niestety rozwiązaniem droższym, ale o wiele szybszym w realizacji z uwagi na sprawny montaż.

Serwis rekuperacji

Rekuperacja to niezawodne urządzenie, aczkolwiek regularny serwis oraz sprawdzenie wydajności nigdy nie zaszkodzi. Firma Hydromar wykonuje naprawy oraz zapewnia serwis wszelkich instalacji rekuperacyjnych, sprawdzając ich stan techniczny oraz szczelność.
Zaleca się regularną wymianę filtrów. Serwisujemy rekuperacje na terenie Warszawy i okolic od 6 lat, zapraszamy do kontaktu!

Jak działa rekuperacja?

Rekuperacja to system wentylacji wywiewno-nawiewnej z równoczesnym odzyskiwaniem ciepła. Zasysane jest powietrze z zewnątrz, a następnie ogrzewane w wymienniku ciepła razem z powietrzem wewnątrz budynku. Następuje tam wymiana ciepła oraz filtracja powietrza. Sytuacja zmienia się latem, gdy powietrze z zewnątrz jest cieplejsze, wtedy rekuperator odzyskuje ciepło zależnie od ustawień i aktualnie pożądanej temperatury w pomieszczeniach.

Warszawa oraz Płock to wiodący region świadczonych przez nas usług, z powodzeniem realizujemy tam inwestycje oparte na najnowocześniejszych systemach związanymi z instalacjami rekuperacyjnymi. Firma Hydro-mar jest gotowa na Twoje zlecenie, od 6 lat zyskujemy uznanie klientów, a proponowane przez nas rozwiązania, nie tylko grzewcze, znalazły szerokie grono zadowolonych użytkowników.

Warto zaznaczyć iż montaż instalacji rekuperacyjnych to jedynie część oferowanych usług. Zajmujemy się również montażem instalacji sanitarnych, wentylacji czy pomp ciepła. Z każdym rokiem liczba zadowolonych klientów na terenie Warszawy i okolic systematycznie wzrasta, co tylko potwierdza rzetelność i profesjonalizm Firmy HYDRO-MAR z Płocka.

Zadzwoń, porozmawiamy i powiemy Ci ile to kosztuje!

Przewiń na górę